دومین کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران و دومین همایش عرضه و تقاضای آب شرب و بهداشتی در روز سه شنبه 22 آبان در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد. این کنگره که از سوی انجمن آب و فاضلاب ایران و همکاری دانشگاه صنعتی اصفهان، شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور برگزار می شود در روز اول شامل موارد زیر بود:

مراسم افتتاحیه با سخنرانی ریاست دانشگاه صنعتی اصفهان، دبیر کنگره، رئیس هیئت مدیره انجمن، مدیرعامل آبفای اصفهان، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی (مهندس فولادگر) و مشاور محترم وزیر نیرو (دکتر فاضلی) برگزار شد. سپس میزگرد مدیریت تنازعات اجتماعی در حوزه آب تشکیل شد. در بعدازظهر نیز ارائه مقالات شفاهی، کلینیک صنعت، میزگرد مدیریت مصرف و سازگاری با کم آبی و مجمع عمومی انجمن از دیگر برنامه های ارائه شده بود.

 

 

جلسه مجمع عمومی سالیانه انجمن آب و فاضلاب ایران (نوبت دوم) روز سه شنبه 22 آبان همزمان با دومین کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران تشکیل شد. در این جلسه ضمن ارائه گزارش عملکرد توسط آقای دکتر تابش و گزارش مالی توسط آقای دکتر صفوی، انتخابات هیئت مدیره و بازرسین با حضور نماینده وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار و نتایج آن از 43 رای ماخوذه به شرح زیر اعلام شد:

اعضای اصلی هیئت مدیره:

1-    دکتر تابش 41 رای

2-    دکتر صفوی 37 رای

3-    مهندس قانع 35 رای

4-    دکتر نظیف 29 رای

5-    دکتر جلیلی قاضی زاده 28 رای

6-    مهندس پیراینده 27 رای

7-    دکتر طالب بیدختی 27 رای

اعضای علی البدل:

1-    دکتر سجادیفر 22 رای

2-    دکتر عالی 14 رای

3-    مهندس امینی 13 رای

 

بازرس اصلی: دکتر لطیفی 21 رای

 

بازرس علی البدل: مهندس هنری 17 رای

 

خبرنامه انجمن آب و فاضلاب ایران - شماره سی و یک(مهر 97)

جهت دانلود به بارگیری پیوست ها مراجعه فرمایید.

 

هفدهمین جلسه شورای سیاستگزاری دومین کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران در روز پنجشنبه 26 مهر 1397 در دانشگاه صنعتی اصفهان تشکیل شد.

- در قسمت اول این جلسه که با حضور جناب آقای دکتر مدرس هاشمی ریاست محترم و آقای دکتر امیدی معاونت محترم پژوهشی دانشگاه صنعتی اصفهان، رئیس شورا و دبیران محترم کنگره از ساعت 10:30 الی 12:15 در محل دفتر ریاست دانشگاه تشکیل شد. ابتدا آقای دکتر تابش گزارشی از فعالیتهای انجمن و برنامه های دومین کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب و دومین همایش ملی عرضه و تقاضای آب شرب و بهداشتی را ارائه کردند. همچنین آقایان دکتر حیدرپور و دکتر چمنی دبیران محترم اجرایی و علمی کنگره نیز گزارشی از وضعیت مقالات و کمیته های اجرایی کنگره را بیان کردند. در ادامه ریاست محترم دانشگاه ضمن تشکر از فعالیتهای انجام شده دستورات لازم برای هماهنگی بخشهای مختلف دانشگاه و کمیته های اجرایی را صادر کردند. در ادامه جزئیات برنامه افتتاحیه نیز مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

- قسمت دوم جلسه از ساعت 13:30 الی 16 با حضور مسئولین تیمهای اجرایی، رئیس شورا و دبیران محترم کنگره در محل دبیرخانه برگزار شد. در این جلسه گزارش فعالیت تیمهای مختلف ارائه و در خصوص مسائل مالی، کتاب و CD کنگره، نمایشگاه، بازدیدها، پذیرایی و اسکان و حمل و نقل میهمانان تصمیم گیری و هماهنگی لازم انجام شد.

- در قسمت سوم این جلسه که با حضور اعضای اصلی شورا از ساعت 16 الی 19 تشکیل شد جزئیات مراسم افتتاحیه و اختتامیه به اطلاع اعضا رسید. همچنین آخرین وضعیت مقالات و کتاب و CD  به اطلاع اعضا رسید. در ادامه آخرین وضعیت اعضای میزگردهای تخصصی و کلینیک صنعت مورد بررسی قرار گرفت. همچنین وضعیت کارگاهها و شرکت کنندگان هر کارگاه بررسی و لیست شرکت کنندگان جدید هر کارگاه از سوی آبفای اصفهان به جلسه ارائه شد. سپس در باره محل بازدیدها، اسکان و حمل و نقل میهمانان تبادل نظر شد و میهمانانی که باید توسط آبفای اصفهان و دانشگاه صنعتی بعهده گرفته شوند مشخص شد. در انتها مقرر شد برای هماهنگی های نهایی تا زمان کنگره یک تا دو جلسه دیگر نیز برگزار شود.

 

 

 

 

پنجمین جلسه هیئت تحریریه نشریه علوم و مهندسی آب و فاضلاب در روز پنجشنبه 3 آبان ماه از ساعت 11:00 الی 12:30 در محل دفتر مجله آب و فاضلاب تشکیل و موارد زیر مورد بررسی قرار گرفت:

1- گزارش روند چاپ و مطالب شماره بهار 1397، افزایش چندین برابری هزینه های چاپ و اجبار به انجام چاپ سیاه و سفید از حالا به بعد به اطلاع اعضا رسید؛

2- گزارش وضعیت مقالات موجود و مقالاتی که باید برای شماره بعدی نشریه آماده شود و نحوه ارتباط بین سردبیر و دبیران تخصصی در رسیدگی نهایی وضعیت مقالات مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد سردبیر، کارشناس نشریه و دبیرات تخصصی در خصوص کوتاه کردن زمان داوری و روند تصمیم گیری حداکثر تلاش خود را انجام دهند؛

3- آمار مقالات موجود که تعیین تکلیف نشده اند مطرح و مقرر شد دبیران تخصصی سرعت عمل بیشتری داشته باشند؛

4- سیاست نشریه در خصوص اکتفا به ارائه مرجع در استفاده از اشکال و اطلاعات مقالات دیگر مورد تصویب قرار گرفت.

 

 

بیست و پنجمین جلسه هیئت مدیره انجمن آب و فاضلاب ایران روز پنجشنبه 3 آبان 1397 از ساعت 10:00 الی 11:00 در محل دفتر مجله آب و فاضلاب تشکیل و موارد زیر مورد بررسی قرار گرفت:

1-     گزارش جلسه 16 شورای سیاستگزاری دومین کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران ارائه و موارد زیر بررسی شد:

-        بررسی و اخذ نظرات در خصوص اعضای 3 میزگرد تخصصی و نحوه اداره آنها

-         بررسی و اخذ نظرات در خصوص موضوعات و مدرسین کارگاهها

-         اطلاع رسانی در خصوص اعضای شرکت کننده در نمایشگاه جانبی، کلینیک صنعت و محلهای بازدید تخصصی

-         گزارش تعداد پایان نامه های شرکت کننده در مسابقه پایان نامه برتر و روند داوری آنها

-         انتخاب نهایی پیشکسوت برتر

-         نحوه مشارکت دستگاههای اجرایی استان اصفهان

-         روند حمایت های مالی از کنگره

2-     گزارش روند چاپ شماره 1 سال 3 (بهار 1397) و ارائه نسخه چاپی نشریه علوم و مهندسی آب و فاضلاب ارائه و با توجه به افزایش شدید هزینه های چاپ مقرر شد از این پس نشریه به صورت سیاه و سفید چاپ شود. همچنین مقرر شد برای اخذ آگهی از شرکتهای مختلف دعوت شود. بحث اخذ هزینه بابت چاپ مقالات مطرح شد و در شرایط فعلی به صلاح تشخیص داده نشد.

3-   گزارش واحد پذیرش مطرح و درخواست عضویت 3 عضو پیوسته، 1 عضو وابسته و 1 عضو حقوقی جدید به تصویب رسید.

4-  به دنبال ملاقات آقای دکتر تابش با مدیر دفتر خودکفایی صنعتی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور مقرر شد به منظور تحکیم ارتباط این دفتر با انجمن، تفاهم نامه ای مبادله شود و مدیر این دفتر نیز به عنوان عضو شورای سیاستگزاری نشریه انتخاب شد.

5-  گزارش اخذ نمره 801 و رتبه B در ارزیابی وزارت علوم برای سال 1396 مطرح شد و ضمن تبریک به اعضا مقرر شد روندی برای تثبیت وضعیت فعلی و همچنین مشخص کردن و تقویت حوزه هایی که جای کار بیشتری دارد اندیشیده شود. همچنین مقرر شد در طول برگزاری کنگره در قالب سخنرانی و بروشور وضعیت و رتبه انجمن اطلاع رسانی شود.

6- براساس پیشنهاد خانم دکتر باغبان مسئول راه اندازی کمیته تخصصی کیفیت آب، افراد زیر به عنوان هیئت موسسه کمیته مورد تایید قرار گرفتد: خانم دکتر باغبان، دکتر جلال حسن، دکتر بغدادی، مهندس محبی، مهندس شقاقی، مهندس واقفی، خانم مهندس امیرمظاهری، خانم مهندس مطلبی، دکتر ترابیان، خانم دکتر اکبری، مهندس قنادی، دکتر یمینی، دکتر کراچیان، دکتر غیاثی و خانم دکتر غلامی. مقرر شد پس از برگزاری کنگره جلسه هیئت موسس برگزار و نسبت به تعیین هیئت رئیسه و آغاز فعالیتهای کمیته اقدام شود.    

7- گزارش پرداخت بدهی آبفای تهران و اقدام به کسر حق بیمه بابت حضور اعضای آن در اولین همایش ملی مدیریت مصرف و هدررفت آب در آذر 96 پس از گذشت یکسال، مطرح و ضمن نارضایتی از عملکرد بخش مالی آبفای تهران و اصرار آن بر کسر حق بیمه بابت همه پرداختها، مقرر شد به ناچار با اخذ تسویه حساب از بیمه، بقیه مطالبات از آبفای تهران وصول شود ولی قبل از آن در صورت امکان با کارشناسان خبره بیمه مشورت شود.

8- با توجه به پایان اولین دوره هیئت مدیره انجمن روند فعالیتها، دستاوردها و نواقص عملکرد انجمن مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد در دوره جدید اعضا فعالیت و مشارکت بیشتری داشته باشند تا روند رو به رشد فعلی حفظ و تثبیت شود. همچنین در حوزه هایی که نمره کمتری بدست آمده برنامه ریزی بهتری انجام شود. در پایان نیز تمایل یا عدم تمایل اعضای فعلی برای کاندید شدن در دوره بعد مورد سوال قرار گرفت و افراد جدیدی که می توانند برای دوره بعدی کاندید شوند از طرف اعضا معرفی شدندو همچنین مقرر شد از اعضای فعلی انحمن نیز در این زمینه نظرخواهی شود.

9- مقرر شد کلیه اعضای هیئت مدیره و بازرسین در کنگره و مجمع حضور و مشارکت فعال داشته باشند.

 

لیست کارگاه های دومین کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران و دومین همایش ملی عرضه و تقاضای آب شرب و بهداشتی  به شرح زیر است. 

برای اعضای انجمن آب و فاضلاب ایران که بابت حق عضویت سالانه خود بدهی نداشته باشند، شرکت در کارگاه های آموزشی رایگان است.

متقاضیان شرکت در کارگاه های آموزشی که در کنگره ثبت نام کرده باشند، برای هزینه کارگاه 50% تخفیف در نظر گرفته شده است.

برای کارگاه آموزشی دکتر علی زاده فرد گواهی معتبر شرکت درکارگاه، ازطرف شرکت OSMOTEC  استرالیا به شرکت کنندگان تعلق میگیرد.

در صورت حضور موفق شرکت کنندگان در کارگاه‌های آموزشی کنگره، گواهی نامه معتبر از طرف مجتمع عالی آموزش و پژوهش صنعت آب و برق صادر می‌گردد. برای دریافت این گواهی، مبلغ 20 هزار تومان به هزینه کارگاه اضافه کرده و از طریق سایت بارگزاری کنید.

 

جهت دانلود به بارگیری پیوست ها مراجعه فرمایید.

 

شانزدهمین جلسه شورای سیاستگزاری دومین کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران در روز پنجشنبه 26 مهر 1397 از ساعت 8:30 الی 12:30 در محل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان تشکیل شد.

در قسمت اول این جلسه که به ریاست مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان و با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی استان اصفهان برگزار شد در ابتدا اهداف و برنامه های کنگره به اطلاع حضار رسید و هریک از ارگان ها در مورد نقشی که می توانند در هر یک از برنامه های کنگره از قبیل ارائه مقالات، برگزاری کارگاهها و میزگردهای تخصصی، شرکت در نمایشگاه جانبی و ... به عهده گیرند اظهار نظر نمودند. در ادامه هریک از دستگاهها امکانات خود را برای حمایت مالی و لجستیکی کنگره بیان کردند و مقرر شد کمکهای مالی در اسرع وقت به حساب انجمن واریز شود و کمک های لجستیکی نیز در برنامه ریزی کنگره توسط تیمهای اجرایی مد نظر قرار گیرد.

در قسمت دوم این جلسه با حضور اعضای اصلی شورا، پس از ارائه گزارش کمیته علمی در خصوص تعداد مقالات پذیرفته شده و کارگاههای تصویب شده، برنامه اولیه کنگره تهیه شد. همچنین مقرر شد پیشنهاد ارائه چند کارگاه دیگر نیز سریعا بررسی شود. سپس ضمن آنالیز هزینه ها و درآمدهای کنگره در خصوص نحوه مشارکت شرکتهای متقاضی در نمایشگاه جانبی کنگره بحث شد. نحوه اسکان و لجستیک شرکت کنندگان و میهمانان نیز از دیگر مباحث این جلسه بود.

قسمت سوم جلسه از ساعت 14 الی 20:30 با حضور رئیس شورای سیاستگزاری، دبیر کنگره و اعضای کمیته های مختلف اجرایی در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد. در ابتدا ضمن بازدید از محل کنگره برنامه ریزی مراسم و نمایشگاه مورد بررسی قرار گرفت و پیشنهادات لازم ارائه شد. سپس مسئولین هریک از کمیته گزارش کارهای انجام شده و برنامه ریزی کارهای آتی خود را ارائه کرده و پیشنهادات رئیس و دبیر کنگره را دریافت کردند.