عضویت نماینده انجمن آب و فاضلاب ایران در کمیته مدیریت مصرف آب وزارت نیروطی حکمی از سوی آقای مهندس تقی زاده خامسی معاونت محترم آب و آبفای وزارت نیرو آقای دکتر مسعود تابش رئیس هیئت مدیره انجمن آب و فاضلاب ایران به عنوان عضو کمیته مدیریت مصرف آب شرب وزارت نیرو تعیین شدند. بدینوسیله این انتخاب شایسته را به ایشان تبریک می گوییم.

روابط عمومی انجمن آب و فاضلاب ایران

 

انتخاب عضو هیئت مدیره انجمن در کمیته تخصصی مدیریت آب و پساب کارگروه راهبري مدیریت سبز وزارت علوم، تحقیقات و فناوري

 

طی حکمی از سوی معاونت اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، آقای دکتر حمیدرضا صفوی عضو محترم هیئت مدیره و نماینده انجمن آب و فاضلاب ایران در دانشگاه صنعتی و استان اصفهان به عنوان عضو کمیته تخصصی مدیریت آب و پساب کارگروه راهبري مدیریت سبز وزارت علوم، تحقیقات و فناوري انتخاب شد. بدینوسیله این انتخاب شایسته را به ایشان تبریک می گوییم.

  روابط عمومی انجمن آب و فاضلاب ایران

حمایت معنوی و شرکت در نمایشگاه جانبی همایش هیدرولیک

انجمن آب و فاضلاب ایران به صورت فعال در هجدهمین همایش ملیهیدرولیک ایران که روزهای 16 و 17 بهمن 1398 در دانشکده فنی دانشگاه برگزار شد حضور یافت. انجمن علاوه بر مشارکت و حمایت معنوی از این همایش، در نمایشگاه جانبی همایش نیز با برپایی غرفه حضور فعال داشت. این غرفه که به ارائه دستاوردهای انجمن آب و فاضلاب ایران می پرداخت مورد بازدید و استقبال جمع کثیری از شرکت کنندگان قرار گرفت.

 

 

کسب رتبه A در ارزشیابی سال 1397

 

با کمال مسرت به اطلاع می رساند انجمن آب و فاضلاب ایران موفق شد در ارزشیابی سال 1397 انجمن های علمی وابسته به کمیسیون انجمن های علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با کسب 1109/75 امتیاز از مجموع 1500 امتیاز ممکن رتبه A را کسب کند. لازم به ذکر است کسب این رتبه تنها با گذشت 3 سال از شروع فعالیت های انجمن محقق شده است. در این رابطه از کلیه اعضای محترم هیئت مدیره و دفتر انجمن و کلیه اعضای محترم حقیقی و حقوقی که با تلاش ها و پشتیبانی های بیدریغ خود ما را در رسیدن به این مهم یاری کردند صمیمانه سپاسگزاری نماییم.    

 

 

 سخنرانی کلیدی آقای دکتر طالب بیدختی در هجدهمین همایش ملی هیدرولیک

 

 روز چهارشنبه 16 بهمن 1398 آقای دکتر طالب بیدختی استاد محترم دانشگاه شیراز و عضو هیئت مدیره انجمن آب و فاضلاب ایران سخنرانی کلیدی خود را در مراسم افتتاحیه هجدهمین همایش ملی هیدرولیک ایران با عنوان چالشها و راه حلهای آموزش مهندسی هیدرولیک ارائه نمودند. نظر به اهمیت مطالب ارائه شده فایل سخنرانی ایشان برای استفاده علاقمندان در زیر ارائه می شود.

 

 

ملاقات با مدیران آموزش و تحقیقات وزارت نیرو

به دنبال جلسه مورخ 30 دی ماه 1398 با آقای دکتر اولیا معاونت محترم تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو، روز سه شنبه 15 بهمن 1398 جلسه ای با حضور آقایان مهندس درویشی و دکتر افتخاری مدیرکل محترم آموزش و تحقیقات  و رئیس محترم موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو و آقایان دکتر تابش و مهندس قانع رئیس و نایب رئیس انجمن آب و فاضلاب ایران در وزارت نیرو تشکیل شد. در این جلسه راه حل های ممکن برای استفاده بیشتر حوزه ستادی و شرکت های تابعه وزارت نیرو از توانمندی های انجمن در حوزه آب و فاضلاب مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد اقدامات لازم در این خصوص انجام شود.

 

 

راه اندازی نمایندگی انجمن در دانشگاه صنعتی ارومیه

روز سه شنبه 15 بهمن ماه در جلسه غیر حضوری آقای دکتر اکبر شیرزاد نماینده انجمن آب و فاضلاب ایران در دانشگاه صنعتی ارومیه با آقای دکتر تابش رئیس هیئت مدیره انجمن ضمن ارائه گزارش ایشان از وضعیت دانشگاه صنعتی ارومیه در ارتباط با حوزه آب و فاضلاب، شرح وظایف نمایندگی انجمن در دانشگاهها مورد بحث قرار گرفت. در ادامه برنامه ریزی لازم برای شروع به کار نمایندگی و همچنین شاخه دانشجویی انجمن و ارتباط فعال با کلیه افراد و موسسات مرتبط در سطح دانشگاه های ارومیه و همچنین آبفای آذربایجان غربی انجام شد.

 

 

جلسه چهارم کمیته تخصصی کیفیت آب

 

چهارمین جلسه کمیته تخصصی کیفیت آب انجمن آب و فاضلاب ایران روز چهارشنبه دوم بهمن ماه از ساعت 10 الی 12 در محل شرکت آب و فاضلاب استان تهران تشکیل شد. در این جلسه موارد زیر مورد بحث و بررسی قرار گرفت:

1-    مقرر شد یک نشست علمی در نیمه اول اسفند با موضوع بررسی چالش های استفاده از دستگاه های تصفیه آب خانگی در دانشگاه تهران تشکیل شود. در این جلسه همکاران مجری طرح پژوهشی و نمایندگان کمیته برای بحث در مورد آن پیشنهاد شدند و قرار شد خانم دکتر باغبان هماهنگی لازم را انجام دهند.

2-    مقرر شد موضوع ایمنی آب بعنوان یکی از محورهای سومین کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران معرفی و اعضای کمیته در داوری مقالات و اداره جلسات مربوطه مشارکت داشته باشند.

3-    مقرر شد اولین همایش ملی مدیریت کیفی منابع آب در سال 1400 از سوی کمیته برگزار شود.

4-    مقرر شد اعضا نسبت به تقویت و فعال کردن گروه تلگرامی کمیته اقدام کنند.

5-    مقرر شد عناوین و سیلابس های دوره های آموزشی مربوط به کیفیت آب تهیه و ضمن بررسی آنها نظرات و پیشنهادات کمیته به مراجع مربوطه اعلام شود.


Page 1 of 46

نماد اعتماد الکترونیکی