خبرنامه انجمن آب و فاضلاب ایران - شماره پنجاه و هفت(آذر99)

نویسنده و پژوهشگر گرامی به اطلاع می رساند گواهی ارائه مقالات صادر گردیده است. لطفا به سایت  iwwa-conf.irمراجعه نموده و پس از ورود به پنل شخصی خود، در تب صفحه اصلی، منوی گواهی ها را انتخاب نمایید و بر طبق کد مقاله گواهی خود را دریافت نمایید. لازم به ذکر است که تمامی گواهی ها دارای بارکد می باشد که بعد از اسکن توسط بارکدخوان از طریق سایت کنگره قابل مشاهده است. در صورتی که بارکد ناخوانا باشد گواهی مقاله فاقد اعتبار می باشد. در صورت هر گونه مشکل در گواهی یا بارکد خوان لطفا در پیام رسان واتس اپ به شماره 09931463192 اطلاع دهید.

 

 

 

دبیرخانه سومین کنگره ملی مهندسی آب و فاضلاب ایران

 

 

 

 

 

 

***مهلت ارسال مقالات این کنفرانس تا 15 دی ماه تمدید شده است***

 

 

***مهلت ارسال مقالات این کنفرانس تا 10 دی ماه تمدید شده است***

Saturday, 19 December 2020 21:55

برگزاری کارگاه تخصصی

Written by

برگزاری کارگاه تخصصی

در ادامه برگزاری کارگاه های جانبی در حاشیه سومین کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران، کارگاه تخصصی ارزیابی اثرات محیط زیستی طرح های آب و فاضلاب توسط آقای دکتر طاهریون استادیار محترم دانشکاه صنعتی اصفهان در روزهای 26 و 27 آذرماه 1399 به مدت 12 ساعت توسط انجمن به صورت مجازی برگزار شد.

برگزاری جلسه چهل و چهارم جلسه هیئت مدیره

چهل و چهارمین جلسه هیئت مدیره انجمن آب و فاضلاب ایران روز چهارشنبه 1399/9/26 از ساعت 17 الی 19 به صورت مجازی از طریق اسکایپ برگزار شد. اهم مطالب بررسی شده در این جلسه به شرح زیر است:

- گزارش فعالیت انجمن در آذر ماه شامل برگزاری سومین کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران، برگزاری کارگاه در تاریخ 26 و 27 آذر، برگزاری هشتمین جلسه کمیته تخصصی بازیافت آب و انتشار خبرنامه توسط آقای دکتر تابش ارائه شد.

- گزارش فعالیت های مجله شامل اتمام ویرایش مقالات شماره پاییز و انتشار تا آخر دی و شماره زمستان و انتشار تا اسفند ماه و شروع ویرایش مقالات شماره بهار 1400 توسط آقای دکتر تابش ارائه شد. همچنین با توجه به افزایش هزینه های چاپ مقرر شد نسخ چاپی فقط برای دستگاه های اجرایی و شرکت ها ارسال شود.

- گزارش برگزاری کنگره توسط آقایان دکتر طالب بیدختی و دکتر تابش ارائه شد و اعضای جلسه نقاط ضعف و قوت کنگره و پیشنهادات خود را ارائه کردند. مقرر شد کلیه موارد پس از اتمام کارهای اجرایی کنگره جمع بندی شده و در همایش های بعدی مورد استفاده قرار گیرد.

- مقرر شد آقایان مهندس قانع و مهندس پیراینده در مورد پیگیری مطالبات عقب افتاده همایش های انجمن پیگیری کنند.

- گزارش جلسه با آقای دکتر اردستانی رئیس محترم دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران برای نهایی کردن تفاهم نامه همکاری برای برگزاری همایش 1400 و نظرات انجمن در مورد انتخاب دبیران توسط آقای دکتر تابش ارائه شد.

- برنامه ارائه کارگاه ها و وبینارهای آینده انجمن از جمله کارگاه های آقای دکتر طاهریون و دکتر جلیلی قاضی زاده مطرح و افزایش ظرفیت نرم افزار اسکای روم مورد تصویب قرار گرفت.

- گزارش اقدامات انجام شده در مورد طرح سوال و برگزاری المپیاد آب و فاضلاب و ایده برتر سال 1399 از سوی آقای دکتر تابش مطرح و مقرر شد سوالات دریافت شده توسط کمیته علمی زیرنظر آقای دکتر صفوی جمع بندی و انتخاب شود.

-گزارش نحوه راه اندازی واحد بین الملل و اقدامات انجام شده از سوی آقای دکتر شفیعی مسئول محترم واحد از جمله شناسایی افراد مناسب داخل و خارج کشور برای عضویت در کمیته و همچنین شناسایی و نحوه ارتباط با نهادهای مرتبط با یونسکو و سازمان ملل در ایران و همچنین سازمان ها و انجمن های علمی بین المللی از سوی آقای دکتر تابش مطرح و مقرر شد اعضا در تکمیل لیست افراد پیشنهادات خود را ارائه کنند.

- در رابطه با تعیین نمایندگی های انجمن در استان ها مقرر شد درصورت امکان نمایندگان از دانشگاه های تابعه وزارت علوم و وزارت بهداشت بصورت جداگانه تعیین شوند. همچنین آقای مهندس قانع برای تکمیل نمایندگان انجمن در شرکت های آبفا کمک کنند.

- گزارش فعالیت های نمایندگان انجمن در آبفای سیستان و بلوچستان و دانشگاه شهید چمران اهواز توسط آقایان مهندس اعلایی و دکتر حقیقی مطرح و بزنامه های در دست اقدام این دو نمایندگی به اطلاع اعضا رسید.

- گسترش واحد پذیرش مبنی بر جذب 10 عضو حقیقی جدید مطرح و تصویب شد. همچنین با توجه به افزایش هزینه ها پیشنهاد حذف چاپ کارت عضویت تصویب شد.

- مقرر شد در جلسه آینده در خصوص آسیب شناسی وضعیت انجمن در انعقاد طرح های پژوهشی و همچنین تحلیل وضعیت هیئت مدیره فعلی و برنامه ریزی برای هیئت مدیره سوم بحث شود.

 

برگزاری هشتمین جلسه کمیته تخصصی بازیافت آب

هشتمین جلسه کمیته تخصصی بازیافت آب انجمن روز دوشنبه 1399/9/23 از ساعت 14 تا 15 از طریق اسکایپ برگزار شد. اهم موارد بررسی شده در این جلسه عبارتست از:

1-    پیشنهاد برگزاری سلسله نشست‌های تخصصی تصفیه فاضلاب‌های صنعتی (در 3 تا 7 جلسه) توسط آقای دکتر فاضلی و جناب آقای دکتر نایب.

2-    پیشنهاد برگزاری نشست تخصصی با موضوع ZLD توسط آقای دکتر اکبرزاده.

3-    مقرر شد در همایش سال آتی انجمن محور فعالیت های کمیته بازیافت بر وضعیت استانداردهای این حوزه و خلاها و نیازهای موجود متمرکز باشد و در این خصوص نشست‌ها و کارگاه‌های مرتبط برنامه‌ریزی شوند.

4-    در خصوص امکان پیشنهاد تدوین استاندارد بازیافت آب توسط کمیته مقرر شد جناب آقای دکتر اکبرزاده بررسی کرده و گزینه مناسب را پیشنهاد دهند تا پیگیری لازم صورت گیرد.

5-    در خصوص طرح سوالات المپیاد توضیحات لازم ارائه شد و مصوب شد سوالات طرح شده تا هفته اول دی ماه به انجمن ارسال شود.

6-     پیشنهاد شد در خصوص امکان تدوین و انتشار کتاب توسط انجمن مذاکرات لازم با هیات مدیره صورت گیرد.

7-    روند برگزاری و ارزیابی مسابقه ایده برتر مطرح شد و پیشنهاد شد به روال سال گذشته پیگیری شود.

8-    پیشنهاد شد جناب آقای دکتر فاضلی در خصوص تدوین پیشنهادی در خصوص طرح مدیریت رواناب سطحی در شهرهای جنوبی مدیریت و تقسیم کار بفرمایند.

9-    مقرر شد جلسات کمیته در اخرین دوشنبه هر ماه از ساعت 14 الی 15:30 برگزار شود.